28 mei 2015 : Aanvullende Schriftelijke vragen “Groepswonen door ouderen”
28 mei 201523 juni 2015 Beantwoording aanvullende schriftelijke vragen “Groepswonen door ouderen”Na publicatie van schriftelijke vragen (SV247/RIS282547)over Groepswonen door Ouderen bereiken onze fractie vele reacties. Volgens Artikel 30 van het Reglement van Orde stelt ondergetekende aanvullende vragen aan de voorzitter van de Haagse gemeenteraad.
- Is het College bekend met een brief van 30 januari 2015, waarin bestuursleden van Groepswonen door Ouderen (GDO) en Humanistische Stichting Beschut en Groepswonen (HSBG) beargumenteren waarom de voorzitter van de Raad van Toezicht van Stichting Innovaties voor Gemeenschappelijk Wonen (SING) oproepen haar functie neer te leggen. Deze brief is CC gestuurd aan wethouder Klein.
- Wat heeft het College met de kennis over de inhoud van deze brief gedaan?
- Is het College bereid een speciale wethouder aan te wijzen die het ouderenbeleid modern en krachtig kan bevorderen? Zo neen, waarom niet?
- Is het waar dat de GDO en HSBG na de vorming van SING geen subsidie aanvragen meer mochten indienen?
- Is het waar dat de voorzitter van de Raad van Toezicht en de directeur van SING in het verleden en nu nog meerdere functies bij instellingen in Den Haag vervulden/vervullen, die door de gemeente werden gesubsidieerd? Zo ja, welke?
- Wanneer is het gemeentelijk beleid m.b.t. groepswonen door ouderen gewijzigd en wanneer is dat naar de gemeenteraad gecommuniceerd?
- Is het college bekend met het aantal uren en aantal mensen dat betrokken is bij het vormen van een groep mensen die samen een groepswoning willen beginnen? Graag een toelichting.
- Is het college bekend hoeveel investeringsmiddelen nodig zijn om een groepswoningvereniging te kunnen beginnen? Graag een toelichting.
- De Ouderenmonitor 2014 is een weergave van de huidge situatie van de Haagse ouderen medio 2014. Is het college bereid een integrale beleidsnota over de positie, rol, betekenis van de ouderen in de stad Den Haag en noodzakelijk beleid te laten vervaardigen waarbij alle aspecten van Hagenaars boven de 60 (werk, gezondheid, afkomst, geestelijke gezondheidszorg, wijkverpleging etc.) met een vooruit blik op het dramatisch uitwerkingen van de gedecentraliseerde rijksbezuinigingen? En kan dit dan gereed zijn per 1 januari 2016?