Overeenkomstig Artikel 30 van het Reglement van Orde stelt het lid de Blok (Hart voor Den Haag/ Groep de Mos) vragen aan de voorzitter van de Haagse gemeenteraad.
Bewoners van de Buitenklingen zijn op 14 april 2021 geïnformeerd over bouwplannen van Middin op de locatie Binnenklingen.
1. Is het college bekend met deze bouwplannen?
Op 14 april heeft Middin de omwonenden voor het eerst geïnformeerd. Op 31 mei heeft een tweede infoavond plaats gevonden. Omwonenden ervaren geen participatie maar ‘eenrichtingsverkeer’ vanuit Middin. De verwachting is nu dat Middin een omgevingsvergunning gaat aanvragen.
2. Hoe reflecteert het college op het bovenstaande?
3. Is het college het er mee eens dat participatie het in gesprek gaan met, in plaats van het informeren van omwonenden behelst. Zo neen, waarom niet? In de ‘Handreiking communicatie particuliere bouwinitiatieven’ staat dat wanneer de gemeente het initiatief kansrijk acht het moment is aangebroken om de communicatie met de omgeving en met de belanghebbenden op te starten. Om te inventariseren hoe de omgeving op uw initiatief reageert en te peilen of er draagvlak is, is het van belang om (direct) belanghebbenden in een vroegtijdig stadium te informeren.
4. Is er een beginselplan ingediend bij de gemeente? Zo ja, wat is de reactie hierop van het college?
5. Is het college van mening dat de initiatiefnemer voldoende gevolg heeft gegeven aan bovenstaande passage uit de handreiking? Graag een toelichting? In het plan dat gedeeld is met de omwonenden worden de huidige opstallen gesloopt en komt er nieuwbouw voor terug. Grenzend aan de achterzijde van de woningen aan de Buitenklingen worden de een-laags units vervangen door units met drie bouwlagen. Het bouwplan ligt binnen het Bestemmingsplan Kijkduin-Ockenburgh 2e herziening.
6. Wat is het plan juridisch kader waarbinnen het bouwplan getoetst zal worden?7. Klopt het dat de bouwhoogte in het plan hoger is dan wat is toegestaan volgens het bestemmingsplan? Zo ja, zal er dan een Verklaring van geen bedenkingen procedure gevolgd worden? Zo neen, waarom niet?8. Is het college bereid om er zorg voor te dragen dat er een gedegen participatietraject gevolgd word waarbij de bewoners mee denken over de verkaveling en hoogte van de gebouwen in het plangebied dat Middin wil her ontwikkelen? Zo neen, waarom niet?