Aan de voorzitter van de gemeenteraad,

De wandelpaden in ons mooie Westduinpark zijn, vanwege de grote bergen zand, helaas niet goed bereikbaar voor iedere bezoeker, zeker niet voor mensen met een beperking. Overeenkomstig Artikel 30 van het Reglement van Orde, stelt raadslid Carlos Martinez van Andel de volgende vragen aan de voorzitter van de Haagse gemeenteraad. 

Overeenkomstig art. 30 van het Reglement van orde stelt het raadslid Martinez van Andel de volgende vragen:

  1. Is het college bekend met het feit dat vooral de wandelpaden, waar veel mensen met een rolstoel, kinderwagen of scootmobiel rijden en lopen, slecht begaanbaar zijn?

  2. Is het college bekend met het feit dat er tussen het wildrooster vlakbij strandslag 9 aan het eind van het Fuutpad een grote ruimte zitten tussen hek en rooster?

  3. Weet het college ook dat juist bij het hek, waar mensen “op wielen” doorheen moeten, grote bergen zand liggen?

  4. Het veerooster is erg gevaarlijk voor mensen die met kleine wielen, zoals buggy’s, rolstoelen maar ook scootmobielen hierover moeten rijden. Is het college het met Hart voor Den Haag eens, dat dan juist de klaphekken goed toegankelijk moeten blijven voor deze doelgroepen?

  5. Bij de oprit naar strandslag 9 is het wandelpad ook erg slecht bereikbaar voor mensen met een beperking. Dit heeft tot gevolg dat veel mensen rechtsomkeert moeten maken of in het uiterste geval gebruik moeten maken van het fietspad om naar Kijkduin te kunnen gaan. Is het college het met ons eens dat dit onwenselijk is?

  6. Is het college bereid om 2-3 keer per week de paden op toegankelijkheid te controleren en de bergen zand weg te vegen, zo nee, waarom niet?

  7. Tot slot, deelt het college de mening van Hart voor Den Haag dat het Westduinpark een schitterend natuurpark is, dat ten alle tijden goed toegankelijk moet zijn en de inclusiviteit gegarandeerd moet blijven?

Carlos Martinez van Andel
Hart voor Den Haag