Motie Hart voor Den Haag aangenomen: Aegon-complex wordt Haagse House of Cyber

27 februari 2026 / Successen

Gisteravond stemde de Haagse raad met een ruime meerderheid voor de motie van raadslid Rachid Guernaoui van Hart voor Den Haag om het Aegon-complex te transformeren tot het Haagse House of Cyber.

De gemeente Den Haag is voornemens het Aegon-complex over te nemen van ASR Real Estate. Het complex bestaat uit gebouwen A en B, gebouw C en een parkeergarage. Gebouw C zal worden gebruikt door de Rijksoverheid, Campus HSD en aanverwante organisaties.

De motie zorgt ervoor de gebouwen A en B expliciet te reserveren voor organisaties, kennisinstellingen, onderwijsinstellingen en bedrijven die actief zijn in cybersecurity. Daarmee kan Den Haag zich verder ontwikkelen als toonaangevend securitycluster.

Volgens Guernaoui biedt de aankoop van het complex een unieke kans voor de stad: “Met het Haagse House of Cyber zetten we Den Haag nog steviger op de kaart als internationale stad van vrede, recht én veiligheid. Dit is dé kans om een krachtig Security Cluster te realiseren dat niet alleen bijdraagt aan de veiligheid van Nederland, maar ook aan de versterking van onze Haagse economie.”

De motie verzoekt het college om actief organisaties binnen de cybersecuritysector te benaderen en te verleiden zich te vestigen in het Haagse House of Cyber en om de gebouwen A en B hiervoor te reserveren.

Doe mee en volg ons!
🎵
Luister live Hart voor Den Haag Radio