Hart voor Den Haag wil Scheveningse haven meenemen in regionaal havenonderzoek

De Haagse raad heeft een motie van Hart voor Den Haag aangenomen om via de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) aan te sluiten bij het Rotterdamse onderzoek naar mogelijke havenuitbreiding in zee. De motie is ingediend door raadslid Coen Bom.
Met de motie wil Hart voor Den Haag voorkomen dat Den Haag en Scheveningen buitenspel komen te staan bij regionale havenontwikkelingen die grote gevolgen kunnen hebben voor economie, ruimtegebruik, energie, defensie en kustveiligheid. Volgens de partij van Richard de Mos is het essentieel om tijdig inzicht te krijgen in langetermijnscenario’s voor de Scheveningse haven.
Coen Bom: “Havenontwikkeling stopt niet bij de gemeentegrens. Door nu aan te haken bij dit onderzoek zorgen we ervoor dat de belangen en kansen voor Scheveningen vanaf het begin worden meegenomen.”
Het college wordt verzocht de uitkomsten van de verkenning te betrekken bij toekomstige besluitvorming en de gemeenteraad hierover te informeren.
#EnNuDeMos