Raadslid De Mos pleit voor keiharde handhaving
Bewoners uit de omgeving van industriegebied De Uitenhagestraat voelen zich al tijden geterroriseerd door hanggroepen die het gebied gebruiken als feestplek compleet met drank, drugs en lachgas. Voor Hart voor Den Haag fractievoorzitter Richard de Mos is de maat vol: “Bewoners voelen zich niet veilig, worden uit hun slaap gehouden door stelselmatige geluidsoverlast en het hoeren en snoeren in het gebied. Er moet keihard worden gehandhaafd tegen deze terreur,” aldus De Mos.
De Uitenhagestraat is in de ogen van De Mos juist een kansrijke plek. “Er zitten goede bedrijven die we moeten koesteren en binnenkort opent zalencentrum Uitenhage, na een grondige verbouwing van 5 jaar, haar deuren. Maar door een hardnekkig handhavingsprobleem is dit kansrijke industriegebied op dit moment een afvoerput van ellende. Herrie, illegale prostitutie, drugs gebruikende hangmannen, lege blikjes, sigarettenpeuken en illegale afvaldump, met soms zelfs hele autowrakken. Dat is nu het beeld waar bewoners en ondernemers op en rondom De Uitenhagestraat dagelijks mee worden geconfronteerd,” aldus De Mos, die onlangs met stadsdeelvoorzitter Abdoel Haryouli een bezoek bracht aan de plek des onheils. Daar spraken zij met bewoners en ondernemers.
In de nachtelijke uren wordt er gescheurd met scooters, worden drugsdeals gesloten en wordt er, vaak in- en rondom auto’s, illegaal gefeest tot diep in de nacht.
“De drugs gebruikende hangmannen en de daarmee samenhangende overlast is buurtbewoners al jaren een doorn in het oog,” aldus Haryouli, die vindt dat er eindelijk eens gehandhaafd moet worden. “Mensen kunnen niet slapen omdat er de hele nacht harde muziek te horen is, er in de auto’s wordt geflikflooid en er in de struiken wordt geplast of andere vormen van ontlasting wordt achtergelaten. En als bewoners er wat van zeggen dan krijgen ze een grote bek of worden ze geïntimideerd.”
Niet opdagen
De Mos en Haryouli schrikken van het feit dat de politie bij meldingen niet komt opdagen.
“Als wij van bewoners horen dat de politie meermaals is ingeschakeld, maar niet is komen opdagen, dan is dat geen fraai beeld,” aldus De Mos en Haryouli die van de burgemeester willen weten waarom de orde en veiligheid niet wordt hersteld en waarom meldende bewoners en ondernemers worden genegeerd. “Eerder zamelden bewoners handtekeningen in die werden ingeleverd bij een opbouwwerker in de wijk, maar tot actie kwam het niet. We hebben écht een serieus handhavingsprobleem in de stad.”
Afsluiten
Naast kordaat handhaven, willen De Mos en Haryouli ook onderzocht hebben welke delen van het industriegebied Uitenhagestraat ‘s avonds afgesloten kunnen worden. “In overleg met bewoners en ondernemers moeten we bezien hoe ongenode gasten buiten de deur kunnen worden gehouden. Een snelle opening van het verbouwde en gemoderniseerde zalencentrum zou kunnen bijdragen aan het vergroten van de sociale controle in het gebied, wat ongewenst gedrag en het ontplooien van criminele activiteiten zal ontmoedigen.”
De Mos en Haryouli willen tenslotte ook onderzocht hebben in hoeverre het snoeien van de bosjes waartussen de hangmannen hun ontlasting achterlaten en het aanbrengen van cameratoezicht kunnen bijdragen het herstellen van de openbare orde en veiligheid op en rondom De Uitenhagestraat.
Hart voor Den Haag stelt schriftelijke vragen aan het stadsbestuur.