De Mos: “Kies voor gezondheid, kies voor het voetbal en kies voor ons ADO”.

De KNVB liet gisteren weten dat het de competities in Nederland vanaf juni uit wil spelen. Burgemeester John Jorritsma van Eindhoven liet direct weten daar een stokje voor te willen steken en zegt nu dat PSV absoluut niet voor 1 juni mag beginnen met trainen.

“We hebben het hier over een contactsport en de anderhalve meter afstand is tijdens trainingen gewoon niet te waarborgen. Wat de KNVB ook wil, het gebeurt niet”, zei hij in gesprek met De Telegraaf.

Hart voor Den Haag raadsleden Richard de Mos en Nino Davituliani delen de opvattingen van de burgervader uit de lichtstad. “Voetbal staat niet boven de wet. Trainingen worden met 25 man gehouden en zijn een samenscholing. We treden hier tegenop en moeten er, vanwege het beschermen van onze gezondheid, voor zorgen dat het voetbal geen status aparte krijgt”, aldus beide raadsleden.

12e man nu harder nodig dan ooit 

Naast de gezondheidsoverwegingen vinden De Mos en Davituliani dat voetbal zónder publiek geen optie is; zeker niet omdat ADO gezien haar klassering op de ranglijst de 12e man nu meer dan ooit nodig heeft.

“Wij roepen Remkes op om richting de KNVB een helder statement te maken, dat luidt: ‘Zolang de coronamaatregelen gelden wordt er niet gevoetbald in Den Haag, ook niet zonder supporters. Het voetbal is er voor hen en bovendien heeft Onze Trots juist nu een vol stadion keihardnodig’”, aldus De Mos en Davituliani, die pleiten voor het scenario waar de Eredivisie volgend jaar uit 20 clubs bestaat, waarbij de huidige nummers 1 en 2 uit de Eerstedivisie wel promoveren en de huidige nummers 17 (ADO) en 18 in de Eredivisie blijven.

Lees hier onze schriftelijke vragen