Raadsleden De Mos en Meinesz komen met initiatiefvoorstel voor wijk met Neerlands hoogste parkeerdruk
Nergens in Nederland staat het zo vol met auto’s als in de Haagse wijk Rustenburg-Oostbroek. Dit viel in 2017 al op te maken uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
“Het tekort aan parkeerplaatsen door het niet optimaal gebruiken van de openbare ruimte is schrijnend”, aldus de Hart voor Den Haag raadsleden Richard de Mos en Jelle Meinesz, die de afgelopen tijd met bewoners diverse gesprekken en wijkschouwen hebben gehad om meer parkeerplaatsen in de wijk te realiseren.
“In Rustenburg-Oostbroek zijn diverse plaatsen waar de ruimte niet optimaal wordt benut”, stelt Jelle Meinesz, die komt met een reeks aan voorstellen die zouden kunnen leiden tot meer parkeerplaatsen. Meinesz: “Bewoners hebben mij laten zien dat er in veel straten ruimte is om parkeerplaatsen toe te voegen. Op de Zuiderparklaan bijvoorbeeld. Op de hoek bij de Escamplaan / Apeldoornselaan ligt een braakliggend stuk waar zomaar een aantal parkeerplekken zijn te realiseren. En wat dacht je van de locatie achter het voormalige bejaardenhuis in de Harderwijkstraat? Dat stuk grond heeft nu geen functie en zou als parkeerterrein in gebruik genomen kunnen worden. Ook met het aanbrengen van parkeervakken is nog een wereld te winnen. Goede markeringen voorkomen dat voertuigen te ruim geparkeerd worden. In samenspraak met de buurt zou er gekeken kunnen worden of het maximeren van bewonersvergunningen, op maximaal twee vergunningen per huishouden, een optie is die soelaas brengt om de parkeernood het hoofd te bieden”.
Overlast bedrijfsbusjes aan banden
Hart voor Den Haag wil ook dat de overlast van bedrijfsbusjes aan banden wordt gelegd.
“Wij willen dat het stadsbestuur gaat onderzoeken hoe voor de wijk Rustenburg-Oostbroek een parkeerverbod voor bedrijfsbusjes in de algemeen plaatselijke verordening (APV) kan worden opgenomen. Er is al een verbod van kracht voor het op de openbare weg parkeren van voertuigen langer dan 6 meter en hoger dan 2,4 meter. Toenmalig wethouder De Bruijn stelde in 2015 gekeken te hebben naar het verscherpen van de afmetingen, maar kwam destijds tot de conclusie dat dan ook eigenaren van grote personenauto’s (stationswagons en SUV’s) van zo’n parkeerverbod de dupe worden. Gezien de ernst van de situatie roepen wij het stadsbestuur op om een parkeerverbod voor bedrijfsbusjes in de APV op te nemen”, aldus De Mos, die ook pleit voor het oprichten van een klankbordgroep met eigenaren van bedrijfsbusjes en uitzendbureaus om samen te kijken naar alternatieve parkeermogelijkheden. De Mos: “Eigenaren van busjes die bij de BRP ingeschreven staan als inwonende van de wijk kunnen één parkeervergunning krijgen, de rest van de busjes moet de wijk uit. In een op te richten klankbordgroep kunnen we kijken naar alternatieve, afgeschermde, locaties om de busjes te parkeren. Afgeschermd omdat eigenaren bang zijn dat er waardevolle spullen uit de busjes worden gehaald.”
Hart voor Den Haag wil in de op te richten klankbordgroep ook meteen op- en afhaallocaties vaststellen voor mensen die dagelijks naar en van het Westland worden vervoerd om daar te werken.
“Bijna dagelijks zijn er gevaarlijke en zeer chaotische taferelen bij het ophalen en afzetten van voornamelijk arbeidsmigranten. Door het aanwijzen van vaste ophaal- en afzetlocaties kunnen we de wijk veiliger en rustiger maken”, aldus De Mos.
Lees hier Rustenburg en Oostbroek initiatief