Raadslid Rita Verdonk van Hart voor Den Haag: “College laat Haagse inwoners opnieuw in de steek”
Hart voor Den Haag uit scherpe kritiek op de beslissing van het college om opnieuw 90 asielzoekers op te vangen in Den Haag, dit keer op de Binckhorst. De gemeente heeft aangegeven dat deze opvang voor minstens vier maanden is. Rita Verdonk, raadslid van Hart voor Den Haag, begrijpt niet dat het college zich zo opstelt: “Uit onderzoek is gebleken dat meer opvangplekken er zeker niet toe leidt dat de instroom vermindert. Integendeel!”
Verdonk is fel tegen de komst van de asielzoekers: “Het college kiest wéér voor de opvang van migranten in plaats van het aanpakken van de problemen van Haagse inwoners. Den Haag heeft genoeg problemen op het gebied van woningnood, veiligheid en armoede. In plaats van deze aan te pakken, komt het college met de zoveelste opvanglocatie voor asielzoekers.”
Spreidingswet
Verdonk wijst erop dat de spreidingswet voor asielzoekers zal worden ingetrokken: “En toch kiest dit college ervoor om opnieuw meer opvangplekken te creëren. Het resultaat hiervan? De instroom van migranten blijft onverminderd hoog, terwijl de druk op de stad alleen maar toeneemt.”