Hart voor Den Haag: ernstige ongeregeldheden in Schilderswijk na voetbalviering volstrekt onacceptabel

15 januari 2026 / Nieuws

Richard de Mos: “Dit is geen incident meer, dit is structureel falen. Na de oudjaarsnacht en na de rellen op Scheveningen zien we opnieuw dat een kleine groep de stad gijzelt. Dit moet stoppen.”

Hart voor Den Haag is woedend over de ernstige ongeregeldheden van afgelopen nacht in de Schilderswijk. Na een voetbalviering liep de situatie volledig uit de hand. Politie en mobiele eenheid werden bekogeld met zwaar vuurwerk en moesten ingrijpen om de openbare orde te herstellen. Bewoners voelden zich opnieuw onveilig in hun eigen wijk.

Natuurlijk is het prima en zelfs mooi als mensen feestvieren na een voetbalwedstrijd. Maar wie met gezichtsbedekkende kleding de straat op gaat en extreem geweld gebruikt tegen politie en hulpdiensten, is niet aan het feestvieren. Dat heeft niets meer met vreugde of sportbeleving te maken, maar alles met intimidatie, ontwrichting en minachting voor het gezag.

Volgens Richard de Mos staat dit geweld niet op zichzelf:

“Na de ernstige ordeverstoringen tijdens de oudjaarsnacht en de rellen op Scheveningen zien we telkens hetzelfde patroon. Een kleine groep relschoppers en tuig van de richel weet structureel feesten, wijken en momenten van saamhorigheid te verzieken.”

Hart voor Den Haag spreekt van een structurele gezags- en gedragscrisis en eist:

      •     Onmiddellijke en zichtbare arrestaties van iedereen die geweld gebruikt tegen politie en hulpdiensten;

      •     Keiharde straffen voor openlijke geweldpleging en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk;

      •     Een structurele, harde aanpak van relschoppers die stelselmatig de boel ontregelen en verpesten.

De Mos: “Feestvieren mag. Geweld, intimidatie en gezichtsbedekking niet. Den Haag verdient extra inzet op veiligheid, duidelijk gezag en handhaving zonder wegkijken of excuses.”

Hart voor Den Haag stelt raadsvragen

#EnNuDeMos. 

Doe mee en volg ons!
🎵
Luister live Hart voor Den Haag Radio