Blij met hernieuwde aandacht voor Bronovo

12 augustus 2026 / Nieuws

Fractievoorzitter Coen Bom: “Bronovo heeft ontzettend belangrijke functie voor de Haagse regio”

Hart voor Den Haag is verheugd dat het behoud van een zorgfunctie voor Bronovo een plek heeft gekregen in het coalitieakkoord. De partij van Richard de Mos heeft zich jarenlang ingezet voor het ziekenhuis. 

Fractievoorzitter Coen Bom: “Dit is een heel belangrijke stap. Bronovo is van grote waarde voor Den Haag, Scheveningen, Wassenaar en de omliggende gemeenten. Het is goed dat de nieuwe coalitie nu uitspreekt dat hier ook in de toekomst een volwaardige zorgfunctie moet blijven.”

Volgens Hart voor Den Haag is de volgende stap om de discussie niet langer op gevoel, maar op feiten te voeren. Bom: “Wij willen eerst inzicht krijgen in de daadwerkelijke zorgbehoefte van Den Haag en de regio. Hoeveel ziekenhuisbedden, IC-bedden, bedden voor planbare zorg en verpleeghuisplaatsen zijn er nu én in de toekomst nodig? Zeker met de toenemende vergrijzing moet je eerst weten welke capaciteit noodzakelijk is voordat je voorzieningen afbouwt.”

Groot verzorgingsgebied

Daarnaast wijst Hart voor Den Haag erop dat Bronovo een veel groter verzorgingsgebied bedient dan alleen de Haagse wijk waarin het ligt. Bom: “Bronovo voorziet in de zorg voor een gebied met de omvang van een middelgrote stad. Dat belang reikt veel verder dan alleen Den Haag. Juist daarom is het belangrijk om ook samen op te trekken met onder meer Wassenaar en andere omliggende gemeenten.”

De verreweg grootste partij van de stad ziet bovendien kansen in de plannen van ‘Bronovo Moet Blijven’, die pleit voor een modern netwerkziekenhuis met planbare ziekenhuiszorg, diagnostiek, ouderenzorg, poliklinieken, opleidingsfaciliteiten en samenwerking tussen verschillende zorgaanbieders.

Bom: “Er liggen al goede ideeën op tafel. Nu Bronovo ook in het coalitieakkoord is opgenomen, kunnen we samen met alle betrokken partijen verder bouwen aan een toekomstbestendige zorglocatie. Zeker als uit de cijfers blijkt dat Den Haag een tekort heeft aan zorgcapaciteit, dan moeten we samen met het Rijk alles op alles zetten om de capaciteit op te schroeven.”

Voor Bom is één ding duidelijk: “De discussie moet niet gaan over hoe we Bronovo afbouwen, maar over hoe we ervoor zorgen dat de inwoners van onze regio ook de komende decennia kunnen rekenen op goede en bereikbare zorg.”

Doe mee en volg ons!