Raad 18 december Amendement: Haagse Educatieve Agenda 2026 -2032

4 januari 2026

De raad van de gemeente Den Haag, in vergadering bijeen op 18 december 2025, ter bespreking van de HEA 2026-2032

Besluit het dictum onder punt I als volgt te amenderen:

de raad van de gemeente Den Haag,
gezien het voorstel van het college van 25 november 2025,
Besluit

I. De HEA 2026-2032 vast te stellen met dien verstande dat
– op p. 14 onder de kop ‘We werken aan een integrale aanpak, met informele en formele netwerken de volgende tekst wordt toegevoegd:
De gemeente Den Haag zet zich in voor een veilige leeromgeving voor alle leerlingen en onderwijsprofessionals.

Een veilige school is een essentiële randvoorwaarde voor goed onderwijs en gelijke kansen. Daarom werken wij, in samenwerking met schoolbesturen, leraren, leerlingen, ouders en veiligheidspartners, aan het bevorderen van sociale veiligheid in en rond scholen.

We richten ons onder meer op het voorkomen en aanpakken van pesten, bedreigingen, (digitale) intimidatie en ander grensoverschrijdend gedrag, het versterken van weerbaarheid van leerlingen en het tijdig signaleren en tegengaan van criminaliteit en ronselen van jongeren op school(-pleinen)

-op p. 14 in het omkaderde tekstdeel met het kopje ‘Wat staat ons te doen’ een punt toe te voegen met de volgende tekst:
Wij ondersteunen scholen op het gebied van veiligheid hierbij door samenhang te brengen tussen onderwijs, jeugd, zorg en veiligheid.

Toelichting

In de Haagse Educatieve Agenda worden veiligheidsaspecten op meerdere plaatsen genoemd, maar veiligheid is niet benoemd als zelfstandige ambitie. Tegelijkertijd nemen signalen toe van onveiligheid in en rond scholen, zoals pestgedrag, digitale afpersing, bedreigingen, ronselen door criminelen en (steeds ernstigere) geweldsincidenten. Ook scholen geven aan dat deze ontwikkelingen invloed hebben op het welzijn en het leervermogen van leerlingen. Door veiligheid expliciet als ambitie op te nemen, ontstaat meer samenhang en duidelijkheid in de inzet van onderwijs-, jeugd- en veiligheidsbeleid. Dit amendement beoogt die samenhang expliciet te maken binnen de HEA.


Coen Bom                           Caroline Peeck                   Demi van Wijk
Hart voor Den Haag        Haagse VVD                       D66

Doe mee en volg ons!